Een rommelmarkt organiseren, koekjes bakken en verkopen, een barbecue houden, deelnemen aan een sportevenement en je laten sponsoren, een collectebusje plaatsen in je winkel… De mogelijkheden om andere Belgen aan te moedigen zijn eindeloos. Ook Belgische steden en gemeenten worden uitgenodigd om honger op hun agenda te zetten en solidariteitsacties te ondersteunen. Het Consortium moedigt alle steden aan om zelf grote benefietacties op te zetten en op die manier de inwoners van de stad het goede voorbeeld te geven. Operatie ‘maak plaats voor honger’ hoopt vertegenwoordigd te zijn in alle 589 gemeenten in het land.
In het kader van deze nationale actiedag ontwikkelde het Consortium promotiemateriaal rond ‘Maak plaats voor honger’. Zij die zich willen laten inspireren en initiatief willen nemen, kunnen voor informatie, affiches en veel meer terecht op www.1212.be/acties. Ook via de Facebookpagina van 12-12 kan je op de hoogte blijven van de verschillende acties in ons land. Om het bewustzijn te verhogen moedigt het Consortium iedereen aan om in zijn of haar huis, straat en buurt actie te ondernemen tegen honger. Dat kan onder andere door jouw straat om te toveren in een ‘Hongerstraat’. Een straatnaambord is gemakkelijk te downloaden via www1212.be. In de loop van volgende week zal je deze straatnaamborden ook in verschillende kranten terugvinden. Op die manier heb je enkel een schaar en wat plakband nodig om honger onder de aandacht te brengen. Bevestig deze bordjes achter je ruit, aan je auto, onder je echte straatnaambord en toon je solidariteit.
Alle ingezamelde giften kan je storten op het rekeningnummer 000-0000012-12 (IBAN BE 19 0000 0000 1212 – BIC: BPOT BE B1) of via de website www.1212.be.
PERSCONTACT:
Erik Todts -
Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
- 0476/98.24.04
