In 2011 alleen al ontvluchtten maar liefst 250 000 Somaliërs hun land. Vele onder hen strandden net over de grens in de reeds overbevolkte vluchtelingenkampen van Dadaab in Kenia. En dagelijks stromen er nog 1200 toe. Om de overvolle vluchtelingenkampen te ontlasten werkt het Caritasnetwerk aan de uitbouw van een nieuw kamp, het Kambioos kamp. Het kamp bezuidens het Hagadera kamp zal naar verwachting 90 000 vluchtelingen kunnen opvangen.
Het netwerk wil 3 684 050€ (5 miljoen dollar) verzamelen om water- en sanitaire voorzieningen te kunnen bouwen in het nieuwe kamp nabij de Somalische grens. "Zonder goede sanitaire voorzieningen zullen vluchtelingen die reeds verzwakt zijn door hun lange reis van Somalië naar Kenia ten prooi vallen aan door water overgebrachte ziekten," zegt PM Jose, Country Representative voor Catholic Relief Services Kenia, die dit project zal uitvoeren. "Watersystemen, latrines en douches houden ziekten op afstand."
CRS Kenia zal zorgen voor 3000 latrines, douches en handwasfaciliteiten voor 48 000 vluchtelingen. Ook zal de Caritaspartner de vluchtelingen het belang van hygiëne aanleren en zal ze middelen als zeep en detergent verspreiden onder 12 000 families. Tot slot zal ze zich inzetten voor het waterafvoer en het afvalbeheer in Kambioos.
"Veel Somalische vluchtelingen hebben onderweg naar Kenia al genoeg geleden onder hongersnood en andere wreedheden", zegt Jose. "Ze verdienen nu een leven in waardigheid"
